Zdrowe jedzenie na Twoim stole - postaw na naturalne produkty

Już w przyszłą niedzielę, na falach naszego radia, będą Państwo mogli wysłuchać audycji na temat zdrowego odżywiania. Reporter, będzie rozmawiał ze światowej klasy specjalistą do spraw dietetyki i zdrowego stylu życia.

Tematyka zdrowia, jest dla nas bardzo ważna, ponieważ słuchaczami Radia Józef są głównie osoby starsze oraz rodziny z dziećmi, które powinny zwracać szczególną uwagę, na odpowiednią dietę. W audycji poruszymy między innymi temat jedzenia węglowodanów i cukru - okazuje się, że nadużywanie tych produktów, może prowadzić do otyłości oraz towarzyszącej jej powikłań. Omówimy w niej kilka rodzajów diet niskowęglowodanowych oraz ich zalety. Najpopularniejsze diety niskowęglowodanowe, to dieta Dukana, dieta Kwaśniewskiego oraz dieta Montignaca. Wskażemy także sposoby, na radzenie sobie z chęcią zjedzenia czegoś słodkiego w trakcie dnia.

Nie możemy także zapominać o odpowiedniej ilości i jakości przyjmowanych tłuszczów. W większości polskich domów, potrawy są ciężkostrawne i przygotowywane z dużą ilością niezdrowych tłuszczów, takich, jak oleje rafinowane czy tłuszcze zwierzęce. Dzięki audycji na temat zdrowego stylu życia, będzie można się dowiedzieć, w jaki sposób, uzupełnić dietę o zdrowe tłuszcze, takie, jak oleje tłoczone na zimno czy ryby, bogate w kwasy omega-3.

Białko to podstawowy składnik, który organizm wykorzystuje do prawidłowego rozwoju. Przyjmowanie tego makroskładnika w odpowiednich ilościach, także zostanie omówione w audycji Radia Józef.

O nas

Staramy się, by nasi słuchacze, rozwijali się dzięki audycjom, a nie, Piękna muzyka - staramy się odchodzić od nowości z list przebojów, ponieważ są to często piosenki kulejące zarówno pod względem muzycznym, jak i pod kątem przekazywanej przez nie treści.

Kontakt

Formularz kontaktowy